ברוכים הבאים ל-WorldGold - המרכז להשקעה בזהב ובכסף


קניית כסף – איך ואיפה קונים כסף טהור?

כסף היא מתכת יקרה אשר שימשה את בני האדם במשך אלפי שנים בשל יכולת העיבוד שלה, יופייה, נדירותה וערכה. למתכת המבריקה ישנם כיום אינספור שימושים במסחר ובתעשייה והיא משמשת גם כאפיק השקעה סולידי הדומה במאפייניו לזהב. במאמר שלפניכם נחקור את ההיסטוריה, המאפיינים והשימושים של המתכת המבריקה ונעמיק בהשקעה בכסף על יתרונותיה הרבים.

ההיסטוריה של מתכת הכסף

כסף נמצא בשימוש על ידי בני אדם כבר למעלה מ-6,000 שנה. הוא התגלה לראשונה באנטוליה, כיום טורקיה של ימינו. המצרים, היוונים והרומאים הקדמונים השתמשו בכסף עבור מטבעות, תכשיטים ופריטים דקורטיביים אחרים. בימי הביניים כסף החל לשמש לייצור סכו”ם, כלים וגביעים לכנסייה, אשר אימצה את מתכת הכסף לחיקה. במהלך המהפכה התעשייתית כסף החל משמש בצילום, מראות ורכיבים חשמליים.

הכסף היא מתכת רכה, אולם לצד זאת ניתנת לגיבוש בקלות באמצעות שילוב עם חומרים שונים. תכונות אלו מאפשרות לעצב אותה ולייצר ממנה בקלות צורות שונות, מה שאיפשר להשתמש בכסף למגוון שימושים דקורטיביים בדגש על התעשייה שמזוהה עם כסף אולי יותר מכולן – תעשיית התכשיטים. בתכשיטים כסף משולב לעתים קרובות עם מתכות אחרות, כדוגמאת נחושת, על מנת להפוך אותו לעמיד יותר.

כסף הוא גם מוליך מצוין של חום וחשמל, מה שהופך אותו למרכיב חיוני של מכשירים אלקטרוניים. תכונות אלו סייעו לו להשתלב בתעשיות נוספות כגון צילום, אלקטרוניקה ורפואה. בצילום, כסף משמש לייצור סרטים ונייר צילום. באלקטרוניקה, כסף משמש בייצור של מעגלים ורכיבים אחרים. ברפואה, משמש הכסף לחבישת פצעים וכחומר אנטי-מיקרוביאלי בציוד רפואי.

מדוע כדאי לקנות כסף?

כפי שציינו בחלק הראשון של המאמר, לכסף שימושים יום יומיים רבים בתעשיות רבות ומגוונות, ההופכות אותו לחומר גלם בעל ביקוש גבוה בתקופות של שגשוג כלכלי. אולם תכונה מעניינת של הכסף באה לידי ביטוי דווקא בתקופות משבר – כאשר מתגלה חוסר יציבות פוליטי או כלכלי, הכסף מתגלה במלוא עוצמתו.

הכסף נחשב למתכת יקרה המשמשת כ״אוגר״ ערך וצורת מטבע במשך אלפי שנים. ערכו של הכסף משתנה, בדומה ל״אחיו הגדול״, הזהב, בהתאם  לגורמים שונים כמו תנאים כלכליים גלובליים, אירועים גיאופוליטיים והיצע וביקוש. בתקופות משבר, משקיעים רבים רואים בכסף דרך לעגן ולגדר את תיק ההשקעות שלהם, שכן הוא מהווה בדומה לזהב ״נכס מקלט״ השומר על ערכו בתקופות משבר. בנוסף מסייעת מתכת הכסף להתגונן מפני אינפלציה, שכן לצד עלייה בתקופות של אי ודאות כלכלית המתכת ״מנתקת״ את המשקיע מהמטבע המקומי ומונעת שחיקה של ערך הכסף.

חשוב לציין שהשקעה בכסף טומנת בחובה סיכונים בדיוק כמו כל השקעה אחרת. השקעה בכסף אמנם נחשבת להשקעה לטווח ארוך, הטומנת בחובה פחות סיכון מאשר השקעות קצרות טווח, אולם גם שוק הכסף יכול להיות תנודתי – לרוב יותר משוק הזהב, בשל ערכו הנמוך של הכסף – וכתוצאה מחירו עשוי להשתנות במהירות. לפני קבלת החלטות השקעה, חיוני לבצע מחקר מקדים, לקרוא, ללמוד ולשקול את היעדים הפיננסיים שלך ואת סובלנות הסיכון.

מעוניינים לקנות כסף? אנחנו כאן לשירותכם

הכסף מהווה מתכת רב-תכליתית בעלת ערך אשר משמשת את בני האדם כבר אלפי שנים. היופי, הגמישות והמוליכות של הכסף הופכים אותו למרכיב חיוני בתעשיות רבות. התכונות האנטי-מיקרוביאליות שלו ויתרונות בריאותיים אחרים הפכו אותו גם לבחירה פופולרית ברפואה המסורתית. לצד התפקיד ההיסטורי שלו בהיסטוריה האנושית, היותו ״משמר ערך״ וביצועיו בתקופות משבר ייעדו לו תפקיד גם בכלכלה המודרנית.

אם גם אתם מעוניינים לקנות כסף – נשמח לעמוד לשירותכם. אנו מוכרים מטבעות כסף ומטילי כסף, החל מאונקייה ועד קילוגרמים רבים, ישירות מהצירנים המובילים בעולם. מוזמנים להשאיר לנו פרטי קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

צרו איתנו קשר

אתר זה מוגן ע״י reCAPTCHA וחלים בו מדיניות הפרטיות ותנאי השירות של Google.

מאמרים קשורים

נושאים פופולריים

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!