קניית זהב – איפה ואיך אפשר לקנות זהב?

קניית זהב הופכת פופולרית בשנים האחרונות בקרב המשקיע הישראלי. עשרות שנים אחרי שהזהב הפך להשקעה רווחת בעולם ובארה״ב בפרט, סוף סוף הזהב כובש גם את השוק הישראלי. כבש את בני האדם במשך אלפי שנים בתכונותיו הייחודיות ובנדירותו. המתכת היקרה, המוערכת מאוד בזכות התכונות הייחודיות שלה – נדירות, עמידות, הולכה חשמלית, יכולת עיבוד וכמובן יופי, משמשת למגוון תעשיות. מתכשיטים, תעשיית האלקטרוניקה ועד השקעה ופיננסים, לזהב שימושים רבים אשר הפכו אותו למיתוס וסממן אושר לאורך ההיסטוריה כולה.

מבחינה היסטורית, זהב שימש כמטבע בשל עמידותו, הניידות והנדירות שלו. הוא שימש כאמצעי תשלום עבור סחורות ושירותים, וגם כיום, הזהב עדיין משמש כנכס רזרבה על ידי בנקים מרכזיים ברחבי העולם. ערכו של הזהב נשאר יציב יחסית לאורך זמן והוא נחשב ל״נכס מקלט״ השומר על ערכו גם בתקופות משבר, מה שהופך אותו לאלטרנטיבת השקעה ושימור ערך פופולרית עבור המעוניינים להתגונן מפני אינפלציה או חוסר יציבות כלכלית.

היתרונות של קניית זהב

זהב נחשב למתכת המובילה לצרכי השקעה בשל נדירותה והקושי בהפקתה. הוא נחשב ל״נכס מקלט״, סולידי ובטוח, המגן מפני טלטלות גיאופוליטיות, משברים כלכליים ואירועים גלובאליים משמעותיים. זהב פיזי הוא נזיל, נייד וניתן למימוש בכל מקום בעולם במחיר אחיד. אלה הופכים אותו לסממן עושר, איתנות ונזילות, ולכן מומלץ לשלב זהב בכל תיק השקעות.

מלבד ערכו הכספי, הזהב נחשב לשימושי במגוון תעשיות בשל תכונות הייחודיות ויופיו. המראה הזוהר והצהוב שלו שימש ליצירת תכשיטים וחפצי נוי רבים במשך מאות שנים. זהב הוא גם גמיש מאוד וקל לעיבוד – כלומר ניתן לעצב אותו בקלות, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור יצרני תכשיטים ואמנים. הזהב ידוע גם בעמידותו בפני קורוזיה ולמוליך מצוין, עובדה ההופכת אותו לחומר גלם אידיאלי עבור אלקטרוניקה ויישומים אחרים הדורשים רכיב אמין ועמיד. המוליכות המצוינת והיכולת לעמוד בטמפרטורות גבוהות הופכות אותו לבחירה פופולרית עבור רכיבים חשמליים.

מה הן הדרכים לרכישת הזהב?

ישנן 2 דרכים מרכזיות לקניית זהב: זהב פיזי ותעודת סל צמודה לזהב. הדרך הראשונה מקובלת כבר מאות שנים ונחשבת לבטוחה ביותר ולדרך בה תהנו באופן מובהק מהיתרונות המרכזיים של הזהב – נזילות וחוסר תלות במערכת הפיננסית. קניית מטבעות זהב ומטילי זהב מסירה גורמים ה״מתווכים״ בין המשקיע לבין הזהב ומאפשרת גמישות מיטבית. הדרך השנייה היא תעודת סל הצמודה למחיר הזהב, הנרכשת דרך הבורסה או בית השקעות. דרך זו אמנם ״מצמידה״ את המשקיע למחיר הזהב, אך הוא לא מחזיק בזהב בפועל. במצב זה, בו המשקיע קונה ״זהב על הנייר״, הוא איננו יודע אם ברגע האמת יוכל לממש את השקעתו ותלוי בבית ההשקעות ובבורסה.

הדרך המקובלת לקנות זהב פיזי היא דרך חברה שמתמחה בתחום. חשוב לוודא שמדובר בחברה ותיקה ובעלת מוניטין ללא רבב. אתם מוזמנים לפנות אלינו בנושא ונשמח לעמוד לשירותכם.

איך קובעים את מחיר הזהב?

מחיר הזהב נקבע על ידי מגוון גורמים, כולל היצע וביקוש, אירועים כלכליים ופוליטיים, אינפלציה ותנודות מטבע. הדרך המקובלת לעקוב אחר מחיר הזהב היא מעקב אחר מחיר הספוט, שהוא מילה נפרדת למחיר השוק הנוכחי לאספקה ​​מיידית של זהב. מחיר הספוט נקבע על ידי מערכת ממוחשבת בזמן אמת המאגדת את כלל הקונים והמוכרים בשוק, וקובעת את המחיר בהתאם לביקוש ולהיצע.

חוזים עתידיים, המאפשרים למשקיעים לקנות או למכור זהב במועד ובמחיר עתידיים, משחקים גם הם תפקיד בקביעת מחיר הזהב. בנוסף, הפעולות של בנקים מרכזיים, במיוחד ביחס לריביות ולמדיניות המוניטרית, יכולות להשפיע על מחיר הזהב. ככלל, מחיר הזהב מושפע ממשחק גומלין מורכב של גורמים כלכליים וגאופוליטיים – אנחנו ממליצים לעקוב אחר גרף הזהב באתר אל מול אירועים חדשותיים ולראות כיצד מחיר הזהב מושפע מהם, זה מרתק!

קניית זהב דרך “עולם הזהב”

אצלנו בעולם הזהב תוכלו ליהנות מאפיק ההשקעה המשתלם הנקרא קניית זהב. עם שנים רבות של ניסיון ומאות קונים ומוכרים מרוצים הפכו אותנו בתחום הזהב, גם אתם תוכלו לקנות זהב בביטחון עם ליווי אישי ומקצועי. מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך עמוד יצירת הקשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!