מסחר בזהב בישראל – איך סוחרים בזהב בישראל?

מכירה וקניה של זהב

זהב היווה משאב יקר ערך ומבוקש במשך מאות שנים, וכתוצאה מכך הוא נסחר גם כיום בצורות שונות ומגוונות ומהווה מוצר השקעה וחיסכון פופולרי. בשנים האחרונות, מסחר בזהב ושילוב של זהב בתיק ההשקעות הפך יותר ויותר נפוץ, הן עבור אנשים פרטיים והן עבור מוסדות, בנקים מרכזיים ומדינות.

במאמר מטה נתמקד במסחר בזהב בישראל – כיצד סוחרים בזהב, איך קונים ומוכרים ועל מה חשוב לשים לב לפני שמבצעים השקעה בזהב.

כיצד מתבצע מסחר בזהב בישראל

בישראל, בדומה לשאר מדינות העולם, ניתן לבצע מסחר בזהב באמצעות שני אפיקים מרכזיים. כשהאפיק הראשון מאפשר לכם להשקיע בזהב דרך הבורסה (זהב ״על הנייר״) ואילו האפיק השני נותן לכם את ההזדמנות לרכוש את הדבר האמיתי – זהב פיזי.

היתרונות והחסרונות בכל אפשרות די ברורים – בעוד שקניית זהב בבורסה היא הזולה והמהירה ביותר, בפועל נקנה תעודת סל המתחקה אחר מחיר הזהב, במרבית המקרים ללא גיבוי של זהב אמיתי מאחוריה. כלומר, קניית זהב בבורסה מייצרת תלות מוחלטת במערכת הפיננסית ובגוף ממנו אנו קונים את הזהב. השקעה בכל ״מכשיר״ החושף את המשקיע למחיר הזהב – בין אם תעודות סל, מניות של חברות כריה או חוזה עתידי, מרחיקה אותנו מהמתכת עצמה.

לעומת זאת, בעלות על זהב פיזי מאפשרת לנו להחזיק בדבר האמיתי. מדובר בדרך מוכחת להתנתק מהתלות שלנו במערכת הפיננסית ולהבטיח נזילות מלאה – הזהב שלנו בידיים שלנו. רק כאשר נחזיק זהב פיזי נדע שברגע האמת, בכל תרחיש של קריסה כלכלית או צורך מיידי, הזהב שלנו יעמוד לרשותנו. ניתן לקנות מטילי זהב או מטבעות זהב במגוון גדלים בהתאם לתקציב, כאשר רק השקעה בזהב פיזי נותנת את ה״שקט״ האולטימטיבי: ההון שלנו נמצא בבעלותנו.

מן הצד השני, להשקעה בזהב פיזי יש גם חסרונות. ראשית, נצטרך לאחסן אותו במקום מאובטח – כספת ביתית או כספת בחדר כספות מאובטח. ככל נכס מוחשי, זהב פיזי חשוף לגניבה, ולכן נצטרך לנקוט אמצעי זהירות כדי לשמור עליו. כיום ישנם מגוון פתרונות פשוטים בעלות נמוכה יחסית, וגם אנחנו מציעים שירותי אחסנה מאובטחת – מוזמנים ליצור קשר למידע נוסף.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שכאשר נקנה זהב פיזי נידרש לשלם פרמיה מסוימת מעל מחיר הזהב עבור עלויות הייצור, השינוע והביטוח. אמנם המחיר יהיה גבוה יותר אבל נחזיק בזהב פיזי ולכן על אף העלויות הנוספות מדובר בפתרון מקובל ופופולרי מאוד.

מה חשוב לבדוק לפני שמשקיעים בזהב?

בנוסף להיותו בחירת השקעה פופולרית, מסחר בזהב יכול לשמש גם כהגנה מפני אינפלציה וחוסר ודאות כלכלי. ככזה, היא נותרה בחירה פופולרית עבור משקיעים המעוניינים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם ולהגן על עושרם. אולם ללא קשר לשיטת המסחר בזהב שנבחר, חשוב לבצע מחקר מקדים ולהבין היטב את הסיכונים והתגמולים הפוטנציאליים בשוק לפני השקעה.

הדבר החשוב ביותר כאשר בוחרים לקנות זהב פיזי הוא המוכר – ממי אנו קונים. חשוב ״לבדוק בציציות״ ולקנות רק מגורם בעל מוניטין, שנות וותק בתחום וניסיון מוכח – טרם השקעה בזהב פיזי, בדקו וודאו היטב שאתם קונים מגורם אמין וידוע.

מחפשים חברה אמינה למסחר בזהב? אנחנו נשמח להעניק לכם שירות

מסחר בזהב יכול להציע למשקיעים מגוון הזדמנויות להשקעה, חסכון והגנת על כספם. בין אם משקיעים בזהב פיזי, בתעודות סל זהב או בחוזים עתידיים על זהב, חשוב לבצע מחקר מקדים ולשקול את היתרונות והחסרונות.

אנחנו בעולם הזהב מספקים שירות אישי אמין ומקצועי כבר עשרות שנים. מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, להשאיר את פרטיכם באתר ונשמח לחזור אליכם בהקדם ולסייע לכם בצעדים הראשונים בעולם הזהב.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!