מחיר זהב לגרם – כמה עולה גרם זהב?

הזהב, עם הפיתוי הנצחי והערך העמוק והסנטימנטלי שלו, הוא מתכת יוקרתית ופופולרית אשר זכתה להערכה רבה בכל העולם מצד תרבויות לאורך ההיסטוריה. כמשקיעים או כחובבי תכשיטים, אתם עשויים לתהות לגבי מחיר זהב לגרם וכיצד הוא נמדדת. העלות של גרם אחד של זהב משתנה בהתאם לגורמים שונים ועל ידי כך שתבינו כמה עולה גרם זהב וכיצד המחיר נקבע, תוכלו להשקיע באופן חכם ובטוח. במאמר זה אנו מתעמקים בעולם של מחיר הזהב לגרם ובוחנים את הגורמים המשפיעים עליו ועל כיצד נמדד מחיר הזהב בשוק.

זהב נחשב למתכת יקרה ופופולרית בכל העולם

זהב נחשב למתכת יקרת ערך בכל העולם בשל נדירותו, העמידות הגבוהה שלו והמראה האסתטי הייחודי שלו. המאפיינים יוצאי הדופן שלו הפכו אותו לנכס נחשק ולסמל של עושר ושגשוג בין תרבויות רבות. ערכו של הזהב מושפע מהביקוש שלו, מהתנאים הכלכליים העולמיים, מסנטימנט המשקיעים ומההיצע שלו.

כיצד נמדד מחיר גרם זהב ואיך נקבע ערכו?

זהב נמדד בדרך כלל באונקיות טרוי, כאשר אונקיית טרוי אחת שווה ערך לכ-31.1 גרם. שקילה ומדידה של הזהב לפי שיטת טרוי נפוצה בשוק הזהב הבינלאומי ומקורה עוד ברומא העתיקה. משקיעים וסוחרים מתייחסים למחירי הזהב לאונקיה, המומרת לאחר מכן ליחידות מדידה אחרות כמו גרמים או קילוגרמים.

אילו גורמים משפיעים על מחיר הזהב לגרם?

מחיר הזהב לגרם אחד מושפע ממספר רב של גורמים. אלה כוללים תנאים כלכליים גלובליים, מצבים של אינפלציה, שיעורי ריבית עולמיים, אירועים גיאופוליטיים וחוזק המטבע שבו נסחר הזהב. בנוסף, דינמיקת הביקוש וההיצע, מדיניות הבנק המרכזי וסנטימנט המשקיעים משפיעים גם הם על מחירי הזהב. ניטור גורמים אלה עוזר למשקיעים לאמוד את הכיוון הפוטנציאלי של מחירי הזהב.

מה קובע את המחיר הסופי והעדכני של הזהב?

מחירי הזהב נקבעים באמצעות מספר דרכים שונות. הדרך הבולטת ביותר היא על ידי השוק העולמי בו נסחר בזהב 24 שעות ביממה. סוחרים בשוק הזהב העולמי בנקים, בתי זיקוק, יצרני תכשיטים ומשקיעים. שוק הזהב מושפע גם ממסחר בחוזים עתידיים ובאופציות, מפעילות הבנק המרכזי ומביקוש להשקעות באמצעות קרנות נסחרות בבורסה (ETF) ורכישות פיזיות.

שוק הזהב העולמי LBMA כמשפיע על מחיר זהב לגרם

שוק הזהב העולמי פועל על פני מספר בורסות ומיקומים, כאשר לונדון, ניו יורק וציריך הן מרכזי מפתח למסחר בזהב. המחירים של זהב מבוססים בדרך כלל על קביעת איגוד שוק הבוליון של לונדון (LBMA), הקובע את מחיר הספוט פעמיים ביום (מחיר הזהב העדכני). משקיעים יכולים לגשת לשוק הזהב דרך ערוצים שונים, כולל סוחרים מורשים, בורסות ופלטפורמות מסחר מקוונות.

לסיכום

על ידי כך שתכירו את מחיר הזהב לגרם ותבינו כיצד הוא נמדד, תוכלו לבצע החלטות השקעה נבונות. הזהב נמדד באונקיית טרוי, ומחירו לגרם מושפע מגורמים כמו תנאים כלכליים גלובליים, אינפלציה, שיעורי ריבית וסנטימנט המשקיעים. שוק הזהב פועל בכל רחבי העולם, ומחיריו נקבעים במגוון אמצעים שונים, לרבות תעודות סל, מניות כרייה וזהב פיזי. מגמות מחירים היסטוריות מדגימות את הערך העצום לטווח הארוך של השקעה בזהב. על ידי קבלת מידע רלוונטי וביצוע מעקב בזמן אמת אחר גורמים אלה, אתם המשקיעים יכולים לקבל החלטות חכמות בעת קנייה, מכירה או השקעה בזהב. בין אם אתם משקיעים מנוסים או סקרנים לגבי הערך של המתכת היקרה הזו, הבנת הדינמיקה של מחירי הזהב לגרם מספקת מידע חשוב ורלוונטי לגבי העולם המרתק של השקעה בזהב.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!