מחיר הכסף – מחיר אונקיית כסף בזמן אמת – מחיר כסף עולמי

מתכת הכסף כבשה את העולם שלנו כבר לפני אלפי שנים. האדם משתמש בכלי כסף, תכשיטי כסף, מטבעות כסף והרשימה עוד ארוכה. כסף נחשב להשקעה מבוקשת ופופולרית בשל היותו שימושי ביותר במגוון תחומים, ועם זאת הוא זמין יחסית בשוק ולכן מחירו נמוך ביחס לזהב (שיקר הרבה יותר מהכסף). מערכת היחסים של הכסף והזהב ייחודית והם משפיעים אחד על השני במידה רבה, כאשר שניהם מהווים לאורך ההיסטוריה ״מטבעות גלובאליים״ המשמשים כאמצעי תשלום מקובל בעולם. מאז ועד היום, הביקוש העולמי לכסף הולך ועולה עם השנים, ובהתאם גם ערכו.

הכסף נחשב כמתכת השומרת על ערכה בתקופות משבר. למרות שהתנודות שלו בשוק גבוהות יותר מאשר תנודות מחיר הזהב הוא נחשב כבעל פוטנציאל לייצר תשואה גבוהה, הן בשל מחירו הנמוך והן בשל השימושים הרבים שלו בשוק. השקעה בכסף פופולרית לצד השקעה בזהב ומאפשר השקעה במתכת יקרה בעלת מאפיינים דומים מחירים נמוכים ונגישים יותר. במאמר שלפניכם ריכזנו עבורכם את כל המידע אודות מתכת הכסף. כמה שווה אונקיית כסף? כיצד נקבע מחיר הכסף? אילו פרמטרים יכולים להשפיע על מתכת הכסף העולמי? כל המידע החשוב מחכה לכם מטה.

 

כמה עולה אונקיית כסף ב-2023? 

בדומה לקנה המידה שבו נמדד הזהב – כסף נמדד ביחידת המשקל ״אונקייה״. המשקל של אונקיית כסף הוא כ-31.1 גרם. כסף ומתכות אחרות נמדדות ביחידות מידה של אונקיות מתכת טהורה – כסף 999. המחיר של אונקיית הכסף משתנה מדי רגע בשעות המסחר (ימים שני עד שישי). ניתן לראות את המחיר העדכני של אונקיית כסף בעולם בגרף מחיר הכסף המופיע מעלה. ניתן לראות את מחיר הכסף היומי וכן את מחיר הכסף בחתך של שבוע, חודש, שנה ו-20 שנה.

מי קובע את מחיר אונקיית הכסף?

בדומה לשאר מתכות וחומרים שונים בעולם כמו הנפט, הברזל והעץ, מחיר הכסף נקבע בבורסות העולמיות והוא מחושב על ידי מערכת ממוחשבת בזמן אמת שמעדכנת מידי יום את המחיר האחיד בכל רחבי העולם של הכסף. מחיר זה מושפע מפקודות קניה ומכירה של סוחרים בכל רחבי העולם – ובמילים אחרות, מביקוש והיצע. עד שנת 2015, השיטה הממוחשבת לא הייתה קיימת כלל – חמישה נציגים בכירים מטעם איגוד סוחרי הבוליון של לונדון, ה-London Bullion Market Association, היו קובעים בכל יום את מחיר הכסף העדכני. המחיר של הכסף היה נקבע בשעות הבוקר והוא שימש כנקודת הייחוס לביצוע עסקאות כסף.

אף על פי שמחיר הכסף מושפע ממגוון גורמים הוא נחשב, בדומה לזהב, ל״נכס מקלט״ השומר על ערכו בתקופות משבר וחוסר וודאות, והוא משמש מגוון משקיעים פרטיים ומוסדיים כגידור לפעילות פיננסית עתירת סיכון (כגון מסחר במניות ואג״ח).

למה כדאי לכם להשקיע בכסף?

בזמן שמשקיעים רבים בוחרים להשקיע בעיקר בזהב, כסף מהווה הזדמנות אטרקטיבית למי שמעוניין לגוון את תיק המתכות היקרות שברשותו ולהחזיק כמות גדולה יותר ממתכת אשר מחירה נגיש יותר. מחיר הכסף זול משמעותית ממחיר הזהב, והוא מהווה שער כניסה מצוין למי שמעוניין לקבל תמורה רבה יותר עבור השקעתו.

לכסף ביקוש גדול מאוד ברחבי העולם ובמגוון רחב של תעשיות. המוליכות החשמלית שלו מאוד גבוהה ולכן בתעשייה האלקטרוניקה הוא בעל שימושים רבים, זאת לצד ביקושים גבוהים בתעשייה התכשיטים, המסחר וההשקעות. המחיר הנמוך באופן יחסי של הכסף הופך אותו לתנודתי הרבה יותר מהזהב ומסחורות נוספות, מה שיוצר הזדמנות להשקעה משתלמת בעלת פוטנציאל לרווחיות גבוהה.

איפה ניתן לקנות כסף?

הקנייה של מתכת הכסף הופכת מבוקשת בשוק הישראלי בשנים האחרונות. משקיעים וותיקים ומנוסים הבינו כי בכסף טמון פוטנציאל רווח וגידור לצד מתכת הזהב הפופולרית. אנחנו מוכרים מטבעות כסף ומטילי כסף, החל מאונקיית כסף ועד לקילוגרמים רבים, בתהליך פשוט, נוח ונגיש – השאירו פרטי קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!