השקעה במתכות יקרות – איך משקיעים במתכות יקרות בישראל?

השקעה במתכות יקרות

השקעה במתכות יקרות, בדגש על זהב וכסף, נחשבת לאורך כל ההיסטוריה האנושית להשקעה יציבה ובטוחה. בימינו, השקעה במתכות יקרות צוברת פופולריות הולכת וגוברת בעיקר בקרב משקיעים המחפשים לשמור על ההון שצברו לאורך השנים ולהבטיח את עושרם בתקופה של אינפלציה משתוללת וחוסר וודאות כלכלי גלובאלי. עבור המעוניינים לגדר את תיק ההשקעות שלהם ולחפש מקלט בטוח בתקופות סוערות, השקעה במתכות יקרות עשויה להיות הפתרון הנכון. במאמר זה נבחן את הדרכים השונות בהן תוכלו לבצע השקעה במתכות יקרות בישראל, בדגש על זהב וכסף.

למה להשקיע במתכות יקרות?

מתכות יקרות נמצאות בשימוש במגוון רחב של תעשיות – החל מתחום התכשיטים ועד אלקטרוניקה, הייטק וכלכלה. אך מעבר לשימוש היום-יומי, לאורך ההיסטוריה היוו מתכות אלו ״נכסי מקלט״ אשר שמרו על ערכם דווקא בתקופות של מלחמות, מגפות, טלטלות כלכליות ומתיחות גלובאלית. בשל היותם הבסיס לכלכלה ולמסחר המודרני, לפני שהמונח ״הדפסת כסף״ נכנס לשימוש, הם נחשבים ל״מטבע גלובאלי״ הנסחר בשער אחיד בכל העולם וניתן למימוש בקלות היכן שנבחר. בתקופות בהן כל מדינה יכולה להדפיס כסף ללא הגבלה – שחיקת ערך הכסף הופכת לחשש מהותי בקרב משקיעים רבים, הבוחרים לאחסן את העושר שלהם בזהב ובכסף.

כיצד משקיעים מתכות יקרות?

הדרכים הנפוצות ביותר לקניית מתכות יקרות הן בתצורה של מטילים או מטבעות. הם נחשבים נזילים במיוחד וישנם מגוון מותגים המוכרים בכל העולם וניתנים למימוש בקלות יחסית.

מטבעות מיוצרים לרוב על ידי מיטבעות ממשלתיות בתפוצה רחבה מאוד ולכן הם מוכרים ונפוצים. בין המטבעות המוכרים ביותר ניתן למצוא את הקרוגראנד הדרום אפריקאי, עלה האדר הקנדי, הנשר האמריקאי והבריטניה המיוצרת על ידי המיטבעה המלכותית של לונדון. כל אלו ועוד נחשבים מותגים מוכרים וקלים למסחר בכל העולם. המשקל הנפוץ ביותר הוא אונקיה (31.1035 גרם מתכת טהורה), אך ניתן לקנות מטבעות במשקלים מגוונים, ביניהם 1/4 אונקיה, 1/2 אונקיה ולעתים גם במשקלים הגבוהים מ-1 אונקיה.

לצד מטבעות, מטילי זהב נחשבים אף הם לאופציה מצוינת למסחר. ישנם מגוון רחב של יצרנים מוכרים הפועלים עשרות שנים ואף יותר בשוק ומבטיחים איכות ונזילות. המשקל של מטילי זהב מתחיל לרוב ב-1 אונקיה ומגיע עד ל-1 ק״ג, כשהמשקל של מטילי כסף יתחיל ב-1 אונקיה ויגיע לרוב במשקל הגבוה ביותר ל-100 אונקיות.

מה חשוב לדעת כאשר משקיעים במתכות יקרות?

הדגש החשוב ביותר בקניית מתכות יקרות הוא הגוף ממנו נקנה. חשוב לקנות אך ורק מגוף מוכר, אמין ובעל מוניטין רב שנים בתחום. לרוב, ההבדל במחיר בין סוחרים יהיה זניח, אולם הסיכון המשמעותי ביותר הוא זיוף. לכן, חשוב ״לבדוק בציציות״ כל מוכר ולוודא את הוותק והניסיון. בנוסף, בדקו האם החברה קונה זהב וכסף חזרה מלקוחותיה – אמנם לא קשה למכור זהב וכסף בשוק, אך במקרה בו המוכר גם קונה חזרה, מדובר ביתרון משמעותי אשר יקל עלינו במימוש ההשקעה שלנו כאשר נבחר בכך. קיימת חנות פיזית? מצוין – עשו את המאמץ והגיעו לבקר ולהתרשם.

כמובן שכאשר נקנה מתכות יקרות נבדוק את מחיר הזהב ומחיר הכסף העולמיים. מחירי המתכות היקרות מכונים גם ״מחירי הספוט״ והם משתנים בכל רגע בשעות וימי המסחר בבורסה (שני עד שישי), בהתאם להיצע ולביקוש בשווקים. יש לקחת בחשבון שבהשקעה במתכות יקרות פיזיות נידרש לשלם פרמיה מסוימת מעל מחיר המתכת בבורסה. פרמיה זו מגלמת את כלל העלויות הנלוות לייצור המוצר הפיזי – החל מעלויות הכרייה, העבודה, הייצור, השינוע וההפצה.

השקעה במתכות יקרות ב״עולם הזהב״

השקעה במתכות יקרות מציעה דרך בטוחה לגוון את תיק ההשקעות שלכם להתגונן מפני טלטלות כלכליות. טרם ביצוע השקעה במתכות יקרות חשוב ללמוד את התחום ובעיקר לבחור היטב את המקור ממנו נקנה על מנת לצמצם את הסיכון הנלווה לתחום. אנחנו ב״עולם הזהב״ מסייעים למשקיעים בצעדים הראשונים שלהם בעולם המרתק של המתכות היקרות – מוזמנים להשאיר פרטים בדף יצירת הקשר באתר והצוות שלנו יחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!