השקעה במתכות – המדריך למשקיע בזהב וכסף

בכל הנוגע להשקעות, קיימים היום אפיקי השקעה רבים ומגוון אפשרויות בשוק. עם זאת, מתכות כמו זהב וכסף תמיד יהיו בחירה מועדפת עבור משקיעים אשר מעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם ולהשקיע בנכס בטוח. השקעה במתכות יקרות אלו מתבצעת מזה מאות שנים בכל העולם, והיא עדיין נחשבת לאחת הדרכים הטובות ביותר להגן על הפיננסים שלכם מפני מצבים של אינפלציה ואי ודאות כלכלית. במדריך זה, נדון בכל מה שחשוב לדעת בנוגע להשקעה בזהב ובכסף, החל מהיסודות ועד לטיפים לגבי הדרכים הטובות ביותר להשקיע במתכות יקרות אלו.

מהי השקעה במתכות ומדוע היא מומלצת?

לפני שאתם מתחילים להשקיע בזהב או בכסף, חשוב קודם כל להבין את היסודות של השקעה במתכות אלו. ראשית, עליכם לדעת שמתכות מסוגים אלו נחשבות לנכסי מקלט בטוח, מה שאומר שהן נוטות להניב תשואות גבוהות יותר בזמנים של מיתון כלכלי. כמו כן, הערך של זהב וכסף נקבע על פי הביקוש וההיצע שלהם בשוק העולמי, מה שהופך השקעה במתכות אלו להשקעות נזילות מאוד.

למה להשקיע בזהב?

זהב נחשב למאגר הערך האולטימטיבי, והוא משמש בתור מטבע מזה מאות ואלפי שנים. הביקוש לזהב הוא בדרך כלל גבוה מאוד בתקופות של אי ודאות כלכלית, מה שהופך אותו לבחירה בטוחה להשקעה. לזהב יש גם שימושים תעשייתיים רבים והוא חיוני לתעשיות רבות, כמו אלקטרוניקה ואף תעשיית החלל.

דרכים להשקיע בזהב

ישנן דרכים רבות להשקיע בזהב. הפופולריות ביניהן:

זהב פיזי – מטילי זהב, מטבעות ותכשיטים. זהב פיזי הוא בחירה מצוינת למשקיעים שמעדיפים להחזיק בנכסים מוחשיים.

קרנות נסחרות בבורסה – תעודות סל זהב (ETF) הן קרנות אשר עוקבות אחר מחיר הזהב וניתן לסחור בהן בבורסה העולמית.

מניות כריית זהב – השקעה בחברות כריית זהב יכולה להיות דרך עקיפה להשקעה בזהב.

למה להשקיע בכסף?

כסף הוא מתכת יקרה ומוערכת מאוד על ידי משקיעים בישראל ובעולם. בדומה לזהב, לכסף יש שימושים תעשייתיים רבים והוא נחשב לנכס מקלט בטוח בתקופות של אי ודאות כלכלית. יתר על כן, כסף הוא זול יותר מזהב, מה שהופך אותו לנגיש למגוון רחב יותר של משקיעים.

דרכים להשקיע בכסף

קיימות מגוון דרכים להשקיע בכסף. המומלצות ביותר הן:

כסף פיזי – מטבעות ומטילי כסף. כסף פיזי הוא בחירה מצוינת עבור משקיעים אשר מעדיפים נכסים פיזיים.

קרנות נסחרות בבורסה – תעודות סל כסף הן קרנות הנסחרות בבורסה ועוקבות אחר מחיר הכסף.

מניות כרייה – השקעה בחברות כריית כסף הינה אפשרות להשקעה עקיפה בכסף.

מה חשוב לקחת בחשבון בעת השקעה במתכות?

כאשר אתם משקיעים במתכות, ישנם כמה גורמים שיש לקחת בחשבון. למשל, נזילות. באיזו קלות אתם יכולים לקנות ולמכור את המתכת? אחסון הוא גורם נוסף, כיצד תאחסנו את המתכת שלכם ומהן העלויות הנלוות? כמו כן, יש לקחת בחשבון גורמים כמו מיסוי, מהן השלכות המס של ההשקעה שלכם. בנוסף לדרכי ההשקעה המסורתיות בזהב וכסף, צצו בשנים האחרונות אפשרויות השקעה חדשות. לדוגמה, זהב וכסף דיגיטליים מאפשרים למשקיעים לקנות ולמכור מתכות יקרות מבלי להחזיק בהן פיזית. אפשרויות השקעה אלו צוברות פופולריות בשל הנוחות והעלויות הנמוכות שלהן.

לסיכום

השקעה בזהב וכסף יכולה להיות דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות שלכם ולהגן עליכם מפני אינפלציה ואי ודאויות כלכליות. אמנם ישנן דרכים רבות להשקיע במתכות אלו, אך חשוב להבין את היסודות ולשקול את הגורמים שהוזכרו כאן לפני שאתם משקיעים. אם אתם מחפשים נכס מקלט בטוח שעמד במבחן הזמן, השקעה בזהב וכסף היא בחירה מצוינת.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!