השקעה בזהב – כל מה שצריך לדעת על קניית זהב להשקעה

השקעה בזהב הייתה בחירה פופולרית עבור משקיעים במשך מאות שנים. זהב היה מאגר ערך לאורך ההיסטוריה האנושית, וההיצע המוגבל שלו הופך אותו להשקעה בטוחה השומרת על ערכה ועולה בעקביות לאורך השנים. ריכזנו עבורכם כמה דברים שחשוב לדעת ולקחת בחשבון כאשר מתעניינים בהשקעה בזהב.

השקעה בזהב – למה להשקיע בזהב?

ישנן מספר סיבות מדוע משקיעים בוחרים להשקיע בזהב. זהב הוא גידור טוב מפני אינפלציה ותרחישים גיאופוליטיים שונים שיכולים להוביל לעליית ריביות ומחירים. בעיקר כשיש אינפלציה גבוהה אנו נזכרים שהמערכת הפיננסית תלויה בממשלות ובנקים מרכזיים, ושהכסף שעבדנו כל כך קשה בשבילנו יכול פשוט להישחק (ובמקרים רבים בהיסטוריה – למחוק לחלוטין את ערכו).

זהב נחשב לנכס בטוח שאליו פונים משקיעים רבים בתקופות מאתגרות אי ודאות כלכלית, פוליטית ושלטונית. כאשר הבורסה, שוק המניות, האג״ח והמט״ח נמצאים בסחרור, זהב נחשב כ״נכס מקלט״ אשר מספק יציבות בתיק השקעות. בנוסף, לזהב יש מתאם נמוך עם נכסים אחרים, מה שיכול להפחית את הסיכון הכולל של ההשקעה שלכם כי הוא אינו מושפע מתנודתיות של המניות השונות בבורסה (ואם כבר מושפע – לרוב לחיוב).

כאמור, השקעה בזהב, ובמיוחד זהב פיזי, נחשבת להשקעה סולידית ויציבה אשר ״מנתקת״ את המשקיע מהתלות במערכת הפיננסית ומהווה עוגן פיננסי השומר על ערך הכסף שלנו.

איך משקיעים בזהב?

ישנן מספר דרכים להשקיע בזהב. בעוד השיטה המומלצת להשקעה בזהב תהיה קניית זהב פיזי כמו למשל, מטבעות או מטילים ניתן גם להשקיע בתעודות סל או מניות של חברות כרייה. לכל אחת מהאפשרויות יתרונות וחסרונות.

קניית זהב פיזי כרוכה ברכישת מטבעות או מטילים מסוחר, כאשר האתגר המרכזי הוא האחסון. עם זאת, מרבית הסוחרים הרציניים בארץ ובעולם מספקים שירותי אחסנה בטוחה, לרוב באמצעות חברה בינלאומית מוכרת, המבטיחים ביטחון מקסימלי במחיר נגיש. כן חשוב לקחת בחשבון שכאשר משקיעים בזהב פיזי נידרש לשלם פרמיה מסוימת מעל מחיר הזהב שכן אין אנו קונים זהב ״על הנייר״ אלא מוצר מוגמר אשר דורש ייצור, אריזה, שילוח וביטוח. לפיכך, השקעה בזהב פיזי לרוב תדרוש תוספת של 5%-12% מעל מחיר המתכת, אולם אלו יאפשרו אחזקה של ״הדבר האמיתי״ וביטחון בכך שכאשר נצטרך אותו, הזהב שלנו יעמוד לרשותנו.

חלופה נוספת היא השקעה דרך הבורסה בתעודות סל זהב, שהן קרנות המחזיקות בזהב ומעניקות לכם את האפשרות להיות בעלי זהב ״על הנייר״. תעודות סל מציעות למשקיעים חשיפה למחיר הזהב ללא צורך באחסון פיזי, אולם החסרון ברור – תלות מוחלטת במערכת הפיננסית, וידיעה ש״ברגע האמת״ לא בהכרח נוכל לממש את אחזקתנו.

לבסוף, דרך נוספת להשקיע בזהב היא לרכוש מניות של חברות כריית זהב. מניות אלו מייצגות בעלות בחברות העוסקות בכרייה ועיבוד של זהב. עם זאת, מניות אלה לא תמיד נמצאות בקורלציה ישירה למחיר הזהב ויכולות להיות מושפעות מגורמים אחרים, כמו ביצועי החברה וניהולה, מה שיכול גם להשפיע על מחיר המניה עצמה. גם באפשרות זו נהיה תלויים במערכת הפיננסית, כמובן, וזהו חסרון מהותי.

שיקולים להשקעה בזהב

לפני השקעה בזהב, יש לקחת בחשבון מספר דברים. ראשית, חשוב לקבוע את יעדי ההשקעה והסבלנות שלנו. זהב יכול להיות תוספת חשובה לתיק מגוון, אבל חשוב להבין שהשקעה בזהב אפקטיבית בעיקר לטווח ארוך. לכן, חשוב שיהיה לנו כמשקיעים ״אורח נשימה״ ויכולת נזילות אחרת, כדי שלא נצטרך למכור את הזהב שברשותנו בטווח זמן קצר יחסית.

השיקול המרכזי בהשקעה בזהב הוא המקור ממנו נקנה את הזהב. כאשר משקיעים בזהב חשוב ״לבדוק בציציות״ את הסוחר ולוודא שהוא בעל מוניטין, וותק וניסיון רב שנים בתחום המתכות היקרות. השקעה בזהב עשויה למשוך ״מאעכרים״ רבים אשר יחפשו למכור זהב מזויף או שאיננו טהור, ולכן חשוב לוודא שאנחנו קונים מגוף רציני, ותיק ובעל מוניטין מוכח.

השקעה בזהב עם “עולם הזהב”

אנחנו בחברת “עולם הזהב” מאפשרים השקעה בזהב בצורה מקצועית, בטוחה ופשוטה. אחרי עשרות שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים, אנו יכולים להגיד בביטחון שהשקעה בזהב עושים רק דרך עולם הזהב. נשמח לסייע גם לכם להפוך את הכסף שחסכתם לאורך שנים ל״מטבע גלובאלי״ אשר יבטיח חסינות מפני משברים ועמידות מפני טלטלות מקומיות ובינלאומיות. למידע נוסף והשקעה בזהב השאירו את הפרטים שלכם באתר ונשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!