השקעה בזהב פיזי – איך ואיפה משקיעים בזהב פיזי?

זהב נחשב לנכס יקר ערך מזה מאות ואלפי שנים, והוא עדיין אפשרות השקעה פופולרית עבור משקיעים רבים בישראל ובכל העולם. השקעה בזהב פיזי יכולה להיות דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות שלכם, להגן על עצמכם מפני מצבים של אינפלציה ולהחזיק בזהב באופן פיזי. עם זאת, השקעה בזהב פיזי יכולה להיות מעט לא פשוטה עבור משקיעים מתחילים וחשוב לדעת כיצד לעשות את זה נכון. במאמר זה, נסביר איך והיכן ניתן להשקיע בזהב פיזי ולמה זה כדאי.

למה מומלץ להשקיע דווקא בזהב פיזי?

להשקעה בזהב פיזי יש כמה יתרונות. ראשית, זהב הוא נכס מוחשי, כלומר יש לכם שליטה מלאה עליו. שנית, זהב הוא נכס יקר ערך, וערכו רק עולה עם הזמן. בנוסף לכך, זהב נחשב ל”נכס מקלט” בטוח, כלומר ערכו נוטה לעלות דווקא בתקופות של אי ודאות כלכלית ואינפלציה. לבסוף, זהב יכול לעזור לכם לגוון את תיק ההשקעות שלכם, להפחית סיכונים ולשפר את התשואות שלכם בטווח הארוך.

איך ניתן לבצע השקעה בזהב פיזי?

היום ישנן מספר דרכים שונות בהן אתם יכולים לבצע השקעה בזהב פיזי. להלן האפשרויות הפופולריות ביותר:

מטילי זהב

השקעה במטילי זהב היא הדרך הנפוצה ביותר להשקיע בזהב פיזי. זהב זמין במגוון דרכים, כמו מטבעות ומטילים ונמכר בדרך כלל לפי משקל. מטילי זהב נמכרים בפרמיה מעל מחיר הספוט של הזהב, המייצג את עלות הייצור, ההפצה והרווח של העוסק. כאשר אתם משקיעים במטילי זהב, חשוב לקנות אותם ממומחים בעלי מוניטין בתחום כדי להימנע מזיופים.

תכשיטי זהב

במידה ואתם בוחרים להשקיע בתכשיטי זהב, חשוב לקחת בחשבון את העלויות של העיצוב שלהם, מה שיכול להשפיע על ערך המכירה החוזרת שלהם. בנוסף, יש לוודא כי טוהר הזהב הוא לפחות 18 קראט כדי להבטיח את ערכו.

תעודות סל זהב

קרנות הנסחרות בזהב הן דרך נוחה להשקיע בזהב מבלי להחזיק בזהב פיזי. תעודות סל זהב מגובות בדרך כלל בזהב פיזי, וערכן עוקב אחר מחיר הזהב. השקעה בתעודות סל זהב היא תהליך פשוט, וניתן לקנות ולמכור אותן בבורסה בקלות.

היכן ניתן להשקיע בזהב פיזי?

עכשיו כשאנחנו יודעים איך להשקיע בזהב פיזי, בואו נבדוק היכן ניתן להשקיע בו:

מומחים למסחר בזהב אונליין

סוחרים אונליין כמו חברות מקצועיות לקנייה ומכירה של זהב וכסף, הם בחירה פופולרית ובטוחה עבור משקיעים המעוניינים להשקיע בזהב פיזי. החברות מציעות מגוון רחב של זהב פיזי להשקעה ומכל סוג שתרצו. עם זאת, חשוב מאוד לוודא שהסוחר שבחרתם הוא אמין, בעל מוניטין בתחום, וכזה שיש לו ניסיון במכירה של זהב באיכות גבוהה.

חנויות מקומיות למטבעות

חנויות מקומיות למטבעות הן אפשרות נוספת עבור משקיעים המעוניינים להשקיע בזהב פיזי. הן מציעות מגוון רחב של זהב לקנייה ויכולות לספק לכם ייעוץ מקצועי בנושא השקעה בזהב. עם זאת, יש לבצע מחקר מקדים כדי להבטיח שחנות המטבעות אמינה ושבטוח לרכוש דרכה את הזהב שלכם.

בנקים

בנקים רבים מציעים ללקוחותיהם זהב פיזי לקנייה, כמו מטבעות זהב ומטילי זהב. עם זאת, קניית זהב מבנק עלולה להיות יקרה יותר מקנייה מסוחרים אונליין או מחנויות מקומיות למטבעות.

לסיכום

השקעה בזהב פיזי יכולה להיות דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות שלכם ולהגן על עצמכם מפני אינפלציה. מטילי זהב, תכשיטי זהב ותעודות סל זהב הן הדרכים הפופולריות ביותר להשקיע בזהב פיזי. כאשר אתם משקיעים בזהב פיזי, חשוב לוודא שאתם קונים אותו מסוחר אמין ומקצועי המתמחה בזהב וכסף.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!